Музейна скарбниця Миколаївщини

16 березня 2018 року на базі Миколаївського обласного Центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді розпочав свою роботу обласний конкурс юних екскурсоводів «Музейна скарбниця Миколаївщини».

На конкурс прибули юні екскурсоводи-краєзнавці з Снігурівського (Нововасилівка, Кобзарці, Юріївка, Олександрівка та Горохівка), Миколаївського (Крива Балка, Зелений Яр та Ковалівка), Вознесенського (Новогригорівка), Вітовського (Грейгово, Первомайське ), Новобузького (с Вільне Запоріжжя та м. Новий Буг), Єланецького (Калинівка) районів, міст Миколаєва (МОЦТКЕ УМ, Миколаївських ЗОШ І-ІІІ ст. №№ 32, 43, Миколаївської гімназії № 4, Міської станції юних натуралістів), Южноукраїнська, Баштанки, Вознесенська, Первомайська, а також, Березанської ОТГ, Коблівської ОТГ (Рибаківський ЗЗСО) та Веселинівської ОТГ (Веселинівський БДТ).

До всіх учасників конкурсу з вітальним словом звернулась в.о. директора МОЦТКЕ УМ Андрійчук Т.Г.,  та відбувся святковий концерт за участі вихованців гуртків Центру та художніх колективів. Після урочистого відкриття юні екскурсоводи з головою поринули у «Конкурс знавців музейної справи», який передбачає виконання вправ з ведення документації музею. Учасники повинні правильно заповнити музейні інвентарні картки для двох запропонованих організатором предметів. Після смачного обіду та з новими силами діти приступили до конкурсу-експромту. Конкурс передбачає складання тексту екскурсії за визначеним жеребкуванням набором експонатів. Учасники презентують розроблену ними екскурсію за змодельованим фрагментом експозиції та з урахуванням специфіки екскурсійної групи (за віком, професією тощо). А поки поважне  журі працює над підведенням підсумків першого дня конкурсу юні краєзнавці мають змогу поспілкуватись з однолітками, поділитись власним досвідом юного екскурсовода та підготуватись до інтелектуальної гри «Музейний тріатлон».

17 березня 2018 року з самісінького ранку юні знавці музейної справи мали змогу показати свої знання в інтелектуальному конкурсі «Музейний тріатлон», де в запеклій боротьбі перемогу здобули Соловйов Віталій та Гамуга Віктор з команди Березанської ЗОШ І-ІІІ ст. Березанської районної ради.

За підсумками 2 днів конкурсу І місце посіли Гембержевська Дар’я, Запорожець Дмитро команда МОЦТКЕ УМ, ІІ місце вибороли  Слюсар Вадим та Цехмайструк Юлія, команда Миколаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 43 імені К.Ф. Ольшанського, та ІІІ місце за Кіпень Іриною та Турович Софією з команди Кривобалківської ЗОШ І-ІІІ ст. Миколаївської районної ради. Всі переможці обласного конкурсу юних екскурсоводів «Музейна скарбниця Миколаївщини» отримали грамоти та цінні подарунки, а учасники – сертифікати, що підтверджують їх участь в заході.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *