Діяльність Миколаївського обласного Центру національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді в умовах воєнного стану (13-19 червня 2022 року)

Колектив Миколаївського обласного Центру національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді (далі – МОЦНПВТК УМ) продовжує роботу щодо реалізації завдань освітньої програми закладу та організації масових заходів у режимі онлайн.

Підведено підсумки обласного конкурсу юних екскурсоводів «Музейна скарбниця Миколаївщини» (далі – Конкурс). На жаль, широкомасштабна війна, розв’язана росією проти України, завадила провести у 2022 році Конкурс у повному обсязі. Участь у заході взяли екскурсоводи музеїв при закладах загальної середньої та позашкільної освіти Первомайської міської ради, Березанської, Веселинівської та Єланецької селищних рад, Вільнозапорізької, Воскресенської, Веснянської та Дорошівської сільських рад. За запропонованою організаторами тематикою «Повсякдення у різних вимірах: історична реконструкція на основі музейних експонатів» юні екскурсоводи презентували у форматі відеоролику власні музеї та родзинки їх колекцій. Учасники представили цікаві й оригінальні способи вирішення поставленого завдання, здійснили історичну реконструкцію побуту, події, дійства, ремесла, заняття, одягу, убранства та амуніції (або їх елементів) представників окремого соціального прошарку, етносу, професії, сфери занять тощо певного історичного періоду із використанням експонатів і матеріалів музею закладу освіти. З відповідними відеоматеріалами усі бажаючі могли познайомитись у соціальній мережі Facebook за хештегом #обласний_конкурс_юних_екскурсоводів_Музейна_скарбниця_Миколаївщини.

У 2022 році призерами обласного конкурсу юних екскурсоводів «Музейна скарбниця Миколаївщини» стали:

І місце – Богдана Налівайко та Анна Полудень, екскурсоводи музею «Бабусина світлиця» Калинівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів Єланецької селищної ради Вознесенського району, автори екскурсії-реконструкції «Випікання хліба в печі» (керівник – Л.В. Стірус);

ІІ місце – Дарина Бардіна та Дар`я Лавринчук, екскурсоводи музею «Джерела пам’яті» при Кривобалківському ЗЗСО І-ІІІ ступенів Веснянської сільської ради Миколаївського району, автори екскурсії «Магія старовинних каблучок» (керівник – О.В. Запорожець);

ІІІ місце – Євген Смирнов та Владислава Гоцелюк, екскурсоводи Історико-етнографічного музею при Вільнозапорізькій ЗОШ І-ІІІ ступенів Вільнозапорізької сільської ради Баштанського району, автори екскурсії-реконструкції «Входини у хату» (керівник – О.І. Немкович).

Дякуємо учасникам за якісну підготовку матеріалів та цікаві екскурсії.

З 14 по 19 червня 2022 року на сторінці МОЦНПВТК УМ у соціальній мережі Facebook проводився хаукаст «Строката кайстра». У ході заходу педагоги і здобувачі закладів загальної середньої та позашкільної освіти

здійснювали візуальну презентацію своїх здібностей на загал. Учасники демонстрували авторські відео, фоторяди, покрокові ілюстровані інструкції об’єднані спільною темою “Як робити…”. Учасники хаукасту мали можливість не лише продемонструвати власні вміння, набуті під час навчання у гуртках, але і познайомитись з досвідом інших, навчитись виготовляти ляльку-мотанку, цікаві іграшки, обереги, аплікації; вишивати; малювати картину кавою; робити справжню козацьку булаву, квіти зі стрічок, еко-сумку чи власного робота; спекти смаколики; спробувати свої сили під час фізичних вправ, повторити хореографічні композиції, опанувати елементи надання першої домедичної допомоги, художнього розпису або ж спортивного туризму та багато ще чого.

Долучились до хаукасту і педагоги, які поділитись своїми особистими освітянськими лайфхаками. Вони показали як гейміфікувати свої заняття чи створити власний блог у соціальних мережах, продемонстрували способи використання поезії під час занять з вихованцями або цікаві мотивуючі руханки тощо.

З усіма здобутками можна познайомитись, перейшовши за хежтегом #МОЦНПВТКУМ_хаукаст_строката_кайстра у соціальній мережі Facebook.

До участі у заході долучились понад 150 осіб: педагоги, учні, вихованці закладів освіти територіальних громад з різних куточків України – Веселинівської, Казанківської, Коблівської, Березанської, Єланецької, Мішково-Погорілівської (Миколаївська область); Ленковецької, Ізяславської, Красилівської, Грицівської, Миролюбненської, Летичівської, Заслучненської, Віньковецької (Хмельницька область); Звенигородської (Черкаська область), Покровської, Лозуватської, Межівської (Дніпропетровська область), міст Миколаєва, Вознесенська, Южноукраїнська (Миколаївська область); Кам`янець-Подільского (Хмельницька область); Білої Церкви (Київська область), Нікополь, Кривий Ріг (Дніпропетровська область). Кожен учасник хаукасту отримав оригінальний сертифікат. На численні прохання захід продовжено до 26 червня 2022 року.

15 червня 2022 року МОЦНПВТК УМ спільно з Українським державним центром національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді (далі – УДЦНПВКТУМ) проведено перший тур Кубку України серед юнаків – відкритих змагань Миколаївської області зі спортивного (пішохідного) туризму серед юнаків «Кубок Бугу» (далі – Кубок Бугу), який цього року проходить в режимі онлайн.

У змаганнях взяли участь 30 команд з Вінницької, Дніпропетровської, Житомирської, Запорізької (м. Бердянськ,), Миколаївської, Сумської (м. Кролевець, м. Суми), Тернопільської, Харківської (м. Харків, м. Чугуїв), Хмельницької (м. Кам’янець-Подільский, м. Славута), Черкаської (м. Черкаси) та Чернігівської областей, УДЦНПВКТУМ (м. Київ). Миколаївська область представлена двома командами Вознесенського міського центру дитячої та юнацької творчості, командами Будинку дитячої та юнацької творчості Інгульського району м. Миколаєва і Галицинівської територіальної громади.

Перший тур Кубку Бугу передбачав необхідність розв’язання командами завдань, в основу яких покладені реальні ситуації, що виникають на змаганнях юних туристів. Організатори запропонували учасникам 19 задач з тактики, на розв’язання кожної з яких відводилось до 3 хвилин. Більшість команд продемонстрували гідні результати.

Відповідно до умов, шість кращих команд вийшли до фіналу змагань, який відбудеться 21 – 22 червня 2022 року. Серед фіналістів дві команди з Миколаївщини – «Юг-Там» Вознесенського міського центру дитячої та юнацької творчості (капітан – Пугачевський Дмитро) та представники Будинку дитячої та юнацької творчості Інгульського району м. Миколаєва (капітан – Бондар Денис). Сподіваємось на захопливу боротьбу у фіналі.

Педагоги МОЦНПВТК УМ у цей складний час продовжують працювати над удосконаленням своєї професійної майстерності шляхом самоосвіти, участі у різноманітних наукових і методичних заходах. Так методисти та керівники гуртків закладу (Єрмакова І.П., Зьомша І.П., Каплій О.В., Косарєва Г.С., Ніколаєнко Н.О., Овсяннікова О.В., Федоренко М.І.) 15 червня розпочали роботу в рамках багатоденного семінару-практикуму «Особливості організації освітнього процесу в закладах освіти в умовах воєнного стану», що проводиться Національним центром «Мала академія наук України». Організатори запропонували учасникам цікавих спікерів, багато корисної інформації для більш ефективної організації власної педагогічної діяльності.

Детальніше про заходи, що проводяться МОЦНПВТК УМ, можна дізнатись на сторінці у мережі Facebook: https://www.facebook.com/nikturcentr/ та на сайті закладу http://nikturcentr.mksat.net/.