Проведено серію заходів до Дня захисників та захисниць України

З нагоди Дня захисників та захисниць України з 13 по 15 жовтня 2022 року Миколаївським обласним Центром національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді (далі – МОЦНПВТК УМ) проведено серію заходів, які об’єднали представників закладів освіти з різних куточків Миколаївщини словами вдячності тим, хто боронить нашу державу. Адже захисники є у кожній родині: тато, мама, старші брати, сестри, друзі, та ін.

Усе, що відбувалось, висвітлювалось у групі МОЦНПВТК УМ соціальної мережі Facebook (https://www.facebook.com/nikturcentr) з хежтегом #Дякуємо_Захисникам_МОЦНПВТКУМ.

Організатори запропонували усім охочим доєднатись до арт-простору «Малюю для захисника». Так дитячий малюнок став своєрідною вдячністю захисникам та захисницям, символом віри в них і нашу спільну Перемогу. Арт-простір об’єднав 353 малюнки, підготовлених дітьми різного віку.

Важливим освітнім компонентом заходів до Дня захисників та захисниць України стали організовані і проведені педагогами МОЦНПВТК УМ різноманітні за змістом і спрямуванням майстер-класи.

13 жовтня для усіх охочих проведено майстер-клас з виготовлення свічки тривалого горіння, так званої «окопної свічки», який провела волонтерка і громадський діяч Анна Володимирівна Опря. Відвідувачі ознайомились з детальним алгоритмом виготовлення «окопної свічки» і своїми руками зробили їх. Вже зараз ці свічки відправлені в зону бойових дій, щоб допомогти нашим захисникам та захисницям зігрітися або приготувати їжу.

15 жовтня керівник гуртка МОЦНПВТК УМ, вчитель Михайло-Ларинського ЗЗСО І-ІІІ ступенів Воскресенської селищної ради, Бащак Лілія Іванівна провела майстер-клас з виготовлення оберегу «Янгол-охоронець». Учасники з синього і жовтого картону створювали маленьких янголів, а потім «зашіптували» свої побажання  для захисників і захисниць України. Усі янголята, створені під час майстер-класу, поїдуть на передову і, сподіваємось, стануть справжнім оберегом для наших воїнів.

Справжньою родзинкою став підготовлений вихованцями і педагогами МОЦНПВТК УМ святковий он-лайн концерт до Дня захисників та захисниць України,  який могли переглянути користувачі мережі Facebook у групі закладу  14 жовтня. У ході концерту, лунали щирі слова вдячності нашим воїнам, пісні і посвяти, окремо згадали, тих хто віддав своє життя боронячи Україну.

Україна завжди шануватиме своїх оборонців та згадуватиме загиблих унаслідок російської агресії. Низькій уклін захисникам рідної землі, які наразі відстоюють її незалежність.