Виконання плану заходів щодо ліквідації випадку та недопущення розповсюдження вірусу африканської чуми свиней в м. Первомайськ

Керуючись Інструкцією щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України 07.03.2017 №111, а також Планом заходів щодо недопущення поширення та ліквідації африканської чуми свиней в епізоотичному осередку, який було затверджено рішенням ДНПК при Первомайській міській раді, за період з 16.08.2019 по 23.08.2019 були проведені наступні дії:

16 серпня 2019 з епізоотичного осередку (домогосподарство гр. Кокарук Л.П.) було вилучено трупи двох свиней та спалено у визначеному комісією ДНПК місці. Рештки спалених трупів разом із ймовірно контамінованими  вірусом матеріалами пересипали сухим хлорним вапном та загорнули. Було проведено ретельну дезінфекцію транспортних засобів, задіяних у виконанні  заходів пов’язаних із вилученням та знищенням трупів.

Цього ж дня була проведена перша дезінфекція у домогосподарстві (оброблено два сараї та весь двір). Одяг та взяття, задіяне під час проведення заходів, піддано  дезінфекції, весь одноразовий одяг та бахіли спалено. Всі особи, задіяні у проведенні заходів, пройшли санітарно-гігієнічну обробку.

Наступного дня у епізоотичному осередку проведено дератизаційні заходи шляхом розкладання приманок з отрутою.

Для оперативного збору інформації щодо поголів’я свиней у зонах захисту та нагляду було залучено фахівців Первомайської РДЛВМ. Читати далі Виконання плану заходів щодо ліквідації випадку та недопущення розповсюдження вірусу африканської чуми свиней в м. Первомайськ

НАВЧАННЯ ДЕРЖАВНИХ ІНСПЕКТОРІВ З ПИТАНЬ ОРГАНІЧНОГО ВИРОБНИЦТВА

22 серпня 2019 року в актовому залі Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області (м. Миколаїв, вул. Кузнецька 192/5) відбулось навчання державних інспекторів структурних підрозділів Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області. Тема навчання «Впровадження Закону України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції».

Згідно плану навчання розглянуто питання:

 • органічне виробництво та сертифікація;
 • огляд Закону України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції».

Протягом навчання інспекторам доведено наступне.

Органічне виробництво починається з сертифікації оператора органічного виробництва, сертифікаційним органом, який має акредитацію національного акредитаційного органу.

Умовою отримання оператором, сертифікації є успішне проходження інспекції, яку здійснює інспектор сертифікаційного органу.

Розглянуто порядок проведення інспекцій.

Законом України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції» визначено:

 • чітке розмежування прав, обов’язків, повноважень та відповідальності державних органів влади та суб’єктів ринку  органічної продукції;
 • вимоги до виробництва, обігу, маркування та реалізації органічної продукції;
 • механізм сертифікації органічного виробництва;
 • ведення відкритих реєстрів операторів ринку, органів сертифікації,  органічного насіння;
 • державний нагляд (контроль) за діяльністю операторів  органічного ринку та органів сертифікації;
 • адміністративна відповідальність за порушення  законодавства.
 • вимоги до маркування органічних продуктів.

Мінагрополітики, наказом від 22.02.2019 №67 затверджено державний логотип для органічної продукції.

Державний контроль (нагляд) у сфері органічного виробництва, обігу та  маркування органічної продукції здійснюється ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБОЮ з урахуванням положень Закону України «Про основні принципи та вимоги до  органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції»:

 • за діяльністю операторів відповідно до Закону України «Про державний контроль за  дотриманням законодавства про  харчові продукти, корми, побічні  продукти тваринного походження, здоров’я та  благополуччя тварин»;
 • за діяльністю органів сертифікації відповідно до Закону України «Про основні засади державного  нагляду (контролю) у сфері  господарської діяльності».

ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБА веде перелік органів іноземної сертифікації.

Навчання пройшли 23 державні інспектори.

НАВЧАННЯ З ПИТАНЬ РОБОТИ СИСТЕМИ ЕЛЕКТРОННОГО ДОКУМЕНТООБІГУ «MEGAPOLIS» ЗІ СПЕЦІАЛІСТАМИ РАЙОННИХ, МІЖРАЙОННИХ ТА МІСЬКОГО УПРАВЛІНЬ ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В МИКОЛАЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

22 серпня 2019 року в приміщенні Головного управління Держпродспоживслужби за адресою пр-т Центральний, 288, м. Миколаїв було проведено семінар-навчання зі спеціалістами районних, міжрайонних та Миколаъвського міського управлінь Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області, з питань роботи в системі електронного документообігу «megapolis». В семінар-навчанні прийняло участь 43 особи.

Навчання було проведено начальником відділу документального забезпечення управління організаційно-господарського забезпечення Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області Оленою Циганковою і провідним фахівцем відділу документального забезпечення управління організаційно-господарського забезпечення Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області Катериною Гончаренко.

Начальник відділу документального забезпечення відзначила важливу роль працівників всіх районних, міжрайонних та Миколаъвського міського управлінь Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області у запровадженні та роботі системи електронного документообігу.

Семінар був пізнавальним та інформаційно насиченим для спеціалістів районних, міжрайонних та Миколаївського міського управлінь Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області, адже містив багато практичної інформації, зокрема щодо організації роботи в системі, опрацювання інформації, виконання вхідних та вихідних документів, реєстрації документів тощо, були презентовані відеоматеріали практично-навчального характеру. Надано відповіді на всі актуальні запитання спеціалістів районних, міжрайонних та міського управлінь Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області

Під час навчання було наголошено, що впровадження системи електронного документообігу є частиною Урядової концепції розвитку електронного урядування в Україні для задоволення інтересів та потреб фізичних і юридичних осіб, вдосконалення системи державного управління, підвищення конкурентоспроможності та стимулювання соціально-економічного розвитку держави.

Замор риби в Миколаєві

До Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області 16.08.2019 надійшло повідомлення про замор риби в р. Південний Буг в районі від кафе “Рибачий стан” до міського пляжу “Стрілка”,  мкрн. Соляні, м. Миколаїв. На місце замору риби виїхали представники Миколаївської регіональної державної лабораторії Держпродспоживлужби, Миколаївської міської державної лікарні ветеринарної медицини, Миколаївського рибоохоронного патруля, відділу державного екологічного контролю тварин та біоресурсів з метою обстеження берегової смуги.

Під час обстеження виявлено загибель водних біоресурсів, а саме бичка у кількості 23 екземпляри на 1 м2, на ділянці берегової смуги довжиною       350 м та шириною 1 м. При проведенні експрес дослідження води встановлено: рН – 8,63 (норма – 6,5-8,5), Т˚ – 23,76оС (норма літо – не більше 28оС), вміст розчинного кисню – 7,5мг/л (норма літо – не менше 6 мг/дм3). Проведено відбір 3 проб води річкової та 3 проб риби (бичок – 180 екземплярів) для дослідження в Миколаївській регіональній державній лабораторії Держпродспоживслужби. Під час іхтіопатологічних випробувань збудників хвороб риб не виявлено.

За результатами фізико-хімічних досліджень води річкової встановлено, що у всіх пробах перевищено вміст аміаку та нітрітів. У двох пробах перевищено перманганатна окислюваність і в одній пробі перевищено вміст нітратів.

Семінар-нарада (навчання) з державними інспекторами районних, міжрайонних, міського управлінь

22 серпня 2019 року в актовому залі Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області (м. Миколаїв, вул. Кузнецька 192/5) відбулась семінар-нарада з начальниками, заступниками начальників, головними спеціалістами відділів безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини районних, міжрайонних управлінь та Миколаївського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області, начальниками районних та міських державних лікарень ветеринарної медицини. В семінар нараді прийняло участь 51 особа.

Було розглянуто наступні питання:

 • щодо порушення вимог до проведення подвірного забою сільськогосподарських тварин визначених статтею 34 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»;
 • порушення вимог постанови Кабінету Міністрів України від 21.11.2013 № 857 «Про затвердження Порядку видачі ветеринарних документів» та наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 01.08.2014 № 288 «Про затвердження Правил заповнення, зберігання, списання ветеринарних документів та вимог до їх обліку»;
 • щодо дотримання вимог проведення ідентифікації та реєстрації тварин відповідно до статті 5 Закону України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин»;
 • щодо здійснення державної реєстрації потужностей з ініціативи Держпродспоживслужби;
 • органічне виробництво та сертифікація;
 • огляд Закону України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції».

Читати далі Семінар-нарада (навчання) з державними інспекторами районних, міжрайонних, міського управлінь

Запровадження карантинного режиму

За результатами проведення планових обстежень, за поданням державних фітосанітарних інспекторів управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області,

та відповідно до Розпорядження

Арбузинської районної державної адміністрації, на території смт. Арбузинка з 16.08.2019 року запроваджено карантинний режим по американському білому метелику (Hyphantria cunea) на площі 1500 га.

Розпорядженням Березанської районної державної адміністрації, на території населеного пункту с. Красне з 14.08.2019 року запроваджено карантинний режим по амброзії полинолистій (Ambrosia artemisiifolia L.) на площі 44,0 га.

З метою локалізації і ліквідації вогнищ карантинних організмів розроблено відповідні фітосанітарні заходи.

Виявлення африканської чуми свиней на території м. Первомайська та Врадіївського району

15.08.2019 в домогосподарстві гр. Кокарук Л.П., м. Первомайськ, Миколаївської області зареєстровано загибель 1 голови свині віком близько 12 місяців.

При дослідженні відібраних проб патологічного (біологічного) матеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи м. Київ встановлено діагноз – африканська чума свиней (АЧС) (звіт про результати дослідження № 010635 п.м./19 від 16.08.2019).

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС 16.08.2019 року проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Первомайській міській раді та Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Первомайській районній державній адміністрації, рішенням яких затверджено план заходів з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного вогнища, зон захисту та нагляду.

Встановлено епізоотичне вогнище територію приватного господарства гр. Кокарук Л.П.

До зони захисту в радіусі 3 км від епізоотичного вогнища увійшли м. Первомайськ (територія обмежена вул. Грушевського, мости через річки Синюху та Південний Буг, вул. Київську) частина вул. Братів Лісовців населеного пункту Грушівка Первомайського району. Читати далі Виявлення африканської чуми свиней на території м. Первомайська та Врадіївського району

Встановлено невідповідність фізико-хімічних показників картоплі

Первомайським міжрайонним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області проведено планове інспектування закладу громадського харчування ФОП Міхеєнко Н.Ю., за адресою вул. Первомайська, 2 б, с. Грушівка, Первомайського району, Миколаївської області.

Під час інспектування здійснено плановий відбір зразку овочів, а саме картоплі урожаю 2019р. Картопля була закуплена  на  потужності комплексу торгівельних павільйонів та кіосків  КП «Орлик», за адресою: вул. Первомайська, 60, с. Грушівка, Первомайський район, Миколаївська область.

Надісланий зразок 002467д.к./1/19-Картопля за результатами досліджень, проведених Миколаївською регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби (м. Миколаїв, вул. 10-та Слобідська, 2а), встановлено невідповідність зразка, вищезазначеної картоплі, за фізико-хімічними показниками п.7 «Обов’язкового мінімального переліку досліджень сировини, продукції тваринного та рослинного походження, комбікормової сировини, комбікормів, вітамінних препаратів та ін., які слід проводити в державних лабораторіях ветеринарної медицини і за результатами яких видається ветеринарне свідоцтво (Ф-2)» затверджений Наказом Державного департаменту ветеринарної медицини Міністерства аграрної політики України від 03.11.1998р. № 16 зі змінами. Експертний висновок   від 07.08.2019р. № 002467 д.к./19.

З приводу встановленого факту ведеться розслідування з метою встановлення причин потрапляння небезпечних овочів на торгівельні прилавки та до закладів харчування.

Відбулася нарада з керівниками філій Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» за участю Голови Держпродспоживслужби Володимира Лапи

31 липня 2019 року в приміщенні Держпродспоживслужби за адресою вул. Антоновича, 174, м. Київ було проведено нараду за участю керівників структурних підрозділів та обласних філій Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» з підведення підсумків роботи за 6 місяців 2019 року, а також окреслено плани роботи та завдання на друге півріччя 2019 року.

Нараду було проведено під керівництвом директора ДП «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» Ігоря Клименка і першого заступника директора Володимира Титенка та за участю Голови Держпродспоживслужби Володимира Лапи.

Володимир Лапа відзначив важливу роль працівників філій Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» у запровадженні та розвитку електронних реєстрів ідентифікованих тварин і видачі ветеринарних документів на території держави, а у майбутньому – їх інтеграції в глобальну інтелектуальну IT-систему.

Голова Держпродспоживслужби зазначив, що наразі в Єдиному державному реєстрі ветеринарних документів (ЄДРВД) працюють понад 4,5 тис. спеціалістів районних та обласних державних установ ветеринарної медицини, з моменту запровадження ЄДРВД через нього видано 281,5 тис ветеринарних документів. З початку липня до ЄДРВД  активно завантажуються скановані копії міжнародних ветеринарних сертифікатів, міжнародних сертифікатів, сертифікатів здоров’я тощо, яких наразі в наявності понад 2,3 тис.

Читати далі Відбулася нарада з керівниками філій Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» за участю Голови Держпродспоживслужби Володимира Лапи

Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області вітає з Днем працівників ветеринарної медицини!

Від усього серця керівництво Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області вітає з професійним святом –  Днем працівників ветеринарної медицини!

Щиро вдячний всім співробітникам за сумлінне виконання Ваших професійних обов’язків: забезпечення профілактики, діагностики та лікування сільськогосподарських тварин, гарантій якості та безпеки агропромислової продукції.

Нехай благословенними будуть Ваші дороги, нехай завжди супроводжують успіхи, надихають нові справи, окриляє любов, зігріває родинне тепло!

Кожна мить життя радує своєю неповторністю. Хай усе добре, зроблене з душею і натхненням, повертається до Вас сторицею!

Бажаю Вам, вашим рідним і близьким міцного здоров’я, щастя, прихильності долі, миру і процвітання, успіхів у здійсненні всіх мрій!