Упродовж жовтня – листопада 2024 року, користуючись сприятливим погодними умовами, вихованці гуртків «Історичне краєзнавство» (керівник Жирок Ю.В.) та «Археологічне краєзнавство» (керівник Софієнко Н.В.) Миколаївського обласного Центру національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді активно долучались до різних форм дослідницької роботи з метою збору і опрацювання матеріалів для реалізації краєзнавчих пошукових проєктів.
Відвідування Миколаївського обласного краєзнавчого музею та екскурсія «Прогулянка старим місцем» підштовхнули юних краєзнавців до окреслення проблематики майбутніх вишукувань, дозволили познайомитись з наявною джерельною базою. Під час інтерактивної екскурсії вихованці дізнались таємниці рідного міста від заснування до сьогодення, детально проаналізували цікаві об’єкти експозиції, познайомились з історією окремих будівель, частина з яких понівечена, а окремі – знищені російськими обстрілами м. Миколаєва.
Гуртківці також долучились до проведення археологічних розкопок на території городища фінальної бронзи «Дикий Сад» як на етапі польових досліджень, так і камеральної обробки матеріалів. Цікавою і захопливою стала екскурсія, яку для дітей провели Горбенко Кирило Володимирович, керівник експедиції, старший викладач Чорноморського національного університету імені Петра Могили, керівник гуртків МОЦНПВТК УМ, та Жирок Юрій Володимирович, заступник керівника експедиції, викладач Вищого професійного училища № 21 м. Миколаєва, керівник гуртків МОЦНПВТК УМ. Вихованці цікавились особливостями методики археологічних розкопок і обробки археологічних матеріалів, засобами здійснення історичної реконструкції та інтерпретації об’єктів. Як наслідок – успішний виступ вихованця гуртка «Історичне краєзнавство» Паламарчука Миколи на XV Всеукраїнській конференції учнівської молоді «Мій рідний край, моя земля очима сучасників», який був відзначений керівниками секції.
Як засвідчує досвід, саме реалізація прикладного компоненту навчальних програм з краєзнавства у формі екскурсій, практичних занять, польових досліджень тощо дозволяє не лише глибше опрацювати теоретичний матеріал, але і розвинути мотивацію вихованців до пошукової роботи, успішно досягнути програмних результатів навчання.
Дякуємо Збройним Силам України за можливість навчати і розвивати підростаюче покоління!