МЕТА І ЗАВДАННЯ |
Головними завданнями МОЦТКЕ УМ є:
|
|
МАРКЕТИНГОВА ДІЯЛЬНІСТЬ ТА ПРОГНОЗУВАННЯ ПЕРСПЕКТИВ РОЗВИТКУ ЗАКЛАДУ |
Маркетингова діяльність позашкільного закладу спрямована на поліпшення роботи з дітьми, забезпечення умов для творчого розвитку особистості, адаптацію вихованців до життя в суспільстві, зміцнення їхнього здоров’я, професійного самовизначення, формування загальної культури вихованців. Основні напрямки маркетингової діяльності:
При проектуванні розвитку позашкільного навчального закладу Миколаївський обласний Центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді вважає за необхідне враховувати наступні загрози та виклики, які є серйозними факторами в теперішній час і будуть залишатися актуальними для системи позашкільної освіти дітей в найближчі роки:
Завдання: 1. Досягнення пропорції в охопленні дітей з обласного центру ( м. Миколаїв) та районів (міст) області. 2. Розвиток в області масового туризму. 3. Забезпечення умов для покращення екскурсійної роботи 4.Приватні туристичні фірми, які надають такі послуги знаходяться у кращому становищі. 5. Вдосконалення роботи з віддаленими районами (містами) області 6.Вдосконалення курсової перепідготовки педагогічних кадрів позашкільної освіти |
|
МЕТОДИЧНА ОСНОВА ДІЯЛЬНОСТІ ЗАКЛАДУ
|
Головними завданнями методичної системи закладу є :
педагогічних працівників , їх загальної культури, вивчення мотивації для подальшої професійного вдосконалення; інформаційне забезпечення педагогічних працівників з актуальних проблем позашкільної освіти, педагогіки, психології.
Інноваційна діяльність закладу здійснюється завдяки відпрацьованій Моделі науково-методичної роботи Миколаївського обласного Центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді |
|
Краєзнавча та екскурсійна робота
Туристсько-спортивна робота
Робота обласного відділення ВДГР «Школа Безпеки»
–рятувально-прикладну дистанцію «Смуга перешкод»; -пошуково-рятувальні роботи «Крос-похід»; -особисто-командні змагання на рятувально – – прикладній дистанції; – командні змагання з прикладної фізичної підготовки – рятувальні роботи на воді; – психологічне тестування – конкурсні програми Робота обласної «Школи скаутів»
Робота зі здібними і обдарованими дітьми
Музейна справа
Система національно-патріотичного виховання (обласний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри «Сокіл («Джура» ) Українського козацтва тощо) Протягом багатьох років у закладі склалася чітка модель національно-патріотичного виховання як невід’ємна складова туристсько-краєзнавчої роботи яка ставить за мету покращити якість туристсько-краєзнавчої роботи як в Центрі, так і в області, створити середовище, що сприяє становленню громадян незалежної України. Кінцевою метою цієї роботи є реалізація моделі особистості з яскраво вираженими рисами патріота України. Орієнтовна модель випускника МОЦТКЕ УМ: – патріотизм: – здатність до професійного самовизначення; – дбайливе ставленням до історичної та культурної спадщини українського народу, рідного краю та його природи; – здатність до самореалізації в соціумі; – активна життєва позиція; – відповідальне ставлення до власного здоров’я та здоров’я оточуючих; – позитивна мотивація до здорового способу життя; – формування морально-вольової сфери; – формування культури активного відпочинку, дозвілля; – володіння різними способами орієнтування, прийомами подолання перешкод на місцевості. Виходячи з завдань, які стоять перед позашкільним закладом щодо реалізації концептуальної моделі діяльності надають наступні вимоги до особистості педагогічного працівника:
соціальна спрямованість;
|
||
ІННОВАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ |
Основними концептуальними ідеями щодо вдосконалення системи роботи закладу за напрямками є:
|
|
ОРГАНІЗАЦІЙНА МОДЕЛЬ ДІЯЛЬНОСТІ МОЦТКЕ УМ
|
Громадська складова в державному управлінні ОЦТКЕ УМ Управління ОЦТКЕ УМ є цілеспрямованою взаємодією , співпрацею всіх учасників педагогічного процесу- адміністрації закладу, педагогів, вихованців і їхніх батьків по досягненню поставлених перед колективом цілей. Вищим органом управління ОЦТКЕ УМ є Рада , яка приймає важливі рішення з основних напрямків діяльності Центру туризму. Виконавчу функцію здійснює адміністрація на чолі з директором. Регулярно працюючим органом є педагогічна рада, яка є колективним органом , що розглядає питання методичного забезпечення процесів розробки і впровадження освітніх проектів і програм, впровадження в практику сучасних освітніх технологій. Всі суб’єкти внутрішнього функціонування мають свої цілі, завдання, зміст, форми і методи діяльності. Взаємодію суб’єктів адміністративного і громадського управління організовано на рівні заступників директора та завідуючих відділами (туристський, краєзнавчий), відповідальних за різні ділянки роботи. Демократизація системи управління забезпечується вдосконаленням традиційних методів управлінської діяльності(методів контролю, організаційних форм діяльності, як нарада, звітність і т.п.) Методологічну основу управління складають методи комплексно-цільового планування, ситуативного управління, прийняття рішень і їхнього інформаційного забезпечення, що підвищує обґрунтованість прийняття управлінських рішень. Зміни в управлінні МОЦТКЕ УМ пов’язані з формуванням інноваційного середовища, збільшенням суб’єктів адміністративного управління, появою нових об’єктів управлінської діяльності. (додаток 3) Організаційна структура МОЦТКЕ УМ відповідає таким вимогам: забезпечує адекватність змінам концепції модернізації освіти її програмним документам виконанню обласних програм в галузі освіти; має чітку схему управління, яка зберігає структурнуєдність управлінської системи по вертикалі, забезпечує ефективно функціонуючі канали прямогоізворотнього зв’язку; включає организаційні структури, діяльність яких спрямована на забезпечення новоїякостіосвіти, включає коллективні органи прийняття рішень, які передбачають участь в управліннізакладом педагогічного коллективу, батьків, учнів, громадськості. Рада закладу є інструментом реалізації громадсько-державного типу управління, вона включає батьків, представників громадськості, адміністрації, педагогічного коллективу ОЦТКЕ УМ, учнів. У питаннях управління досягаються чіткі вертикальні і горизонтальні зв’язки, поширюється колегіальність у прийнятті управлінських рішень, делегується частина повноважень педагогічному колективу, збільшуючи тим самим масштаби його участі в управлінні закладом. Успішна работа Центру туризму забезпечується діапазоном його освітньо-виховної діяльності, яка формується на основі замовлення засновника і виявлених інтересів і потреб дітей і батьків. Основні складові організаційної моделі:
|
|
ІННОВАЦІЙНІ ПРОЕКТИ |
МОЦТКЕ УМ є сучасним науково-методичним центром в області туристсько-краєзнавчого спрямування, з розгалуженою системою роботи в районах (містах) області . Суттєво збільшився об’єм завдань, що поставлені перед позашкільним навчальним закладом порівняно з 1992 роком, коли було змінено його статус. |