Юні краєзнавці вивчають таврійський розпис

«Серед візитівок Миколаївщини яскраво виділяється причорноморський або ж таврійський розпис. На білому та блідо-блакитному фоні — кольори «сивого туману»», – саме так розпочали презентацію свого дослідження юні краєзнавці Василівського ЗЗСО І-ІІІ ст. Очаківської міської ради Варвара Агафонова, Юлія Вакуленко та їх керівники: Ірина Вікторівна Лахтіонова і Любов Петрівна Твердовська. Учасники «Творчої майстерні», що відбулась в Миколаївському обласному Центрі національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді 27 грудня 2021 року в рамках Відкритої краєзнавчої школи «Час шукати, пізнавати, дивуватися та відповідати!», мали можливість ознайомитися з особливістю техніки таврійського розпису села Василівка, що розташоване на Кінбурнському півострові. Юні дослідниці розіграли виставу із автентичними піснями та пританцьовками, показали, як майстрині-мазаниці розписували хатини квачами та матулами.

Під керівництвом майстрині Творчого об’єднання «Прибужжя» Лесі Сайковської та художниці Олени Коркішко учасники заходу мали можливість опанувати секрети роботи пензлем та чаклувати із фарбою. Вже за годину у кожного учасника Школи вийшли неповторні сині, блакитні та білі квіти таврійського розпису.

У заході взяли участь вихованці гуртків МОЦНПВТК УМ, закладів освіти Очаківської міської ради, Кривобалківського ЗЗСО Веснянської селищної ради, Новоукраїнського ЗЗСО І-ІІІ ст. Березнегуватської селищної ради.

На завершення занять всіх очікував новорічний квест.