Осіння cесія МАН: перший крок до наукових перемог учнівської молоді Миколаївщини

12 листопада 2024 року на онлайн-платформі ZOOM відбулася перша зустріч учнів-слухачів відділень історії, філософії та суспільствознавства і наук про Землю Миколаївського обласного територіального відділення Малої академії наук України, що працюють при Миколаївському обласному Центрі національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді (далі – МОЦПВТК УМ). Майже 70 обдарованих учнів з різних територіальних громад Миколаївщини, які цього року приєдналися до МАНівської наукової спільноти, отримали потужний старт для своїх дослідницьких прагнень.

Осінню сесію для молодих науковців Миколаївського обласного відділення МАН відкрили з вітальними словами Валентина Миколаївна Улиско, головний спеціаліст департаменту освіти і науки Миколаївської облдержадміністрації та Тетяна Григорівна Андрійчук, в.о. директора МОЦНПВТК УМ. Вони підкреслили значущість обраного шляху кожного учасника та важливість науки. Тетяна Григорівна представила присутнім керівників секцій, які працюють при МОЦНПВТК УМ – провідних фахівців у відповідних наукових сферах, педагогів закладів вищої та позашкільної освіти.

  Ірина Павлівна Єрмакова, заступник директора МОЦНПВТК УМ, охарактеризувала учасникам зібрання особливості роботи  системи МАН, ознайомила учнів з документацією і процесом апробації пошукових проєктів.

Особливо надихнув слухачів МАН першого року навчання виступ Катерини Алексєєвої, учениці Миколаївського ліцею №22, переможця обласного та призера Всеукраїнського етапу конкурсу-захисту в секції «Всесвітня історія». Катерина поділилася власним досвідом і напрацьованими лайфхаками, які забезпечили їй успіх і продемонстрували свою результативність як на етапі підготовки наукового проєкту, так і під час його презентації і захисту.

Важливою складовою заходу стало безпосереднє спілкування слухачів з керівниками секцій. Організована взаємодія стала джерелом нових ідей та натхнення, поглибила знання про специфіку наукових досліджень і навіть допомогла багатьом окреслити теми майбутніх дослідницьких робіт. Керівники секцій щедро ділилися порадами щодо підготовки наукових проєктів і важливості дотримання етичних стандартів у науковій діяльності.

Навчання не припиняється, навіть якщо наші міста переживають важкі випробування. І саме завдяки цим юним дослідникам ми бачимо, що інтелект і патріотизм сьогодні йдуть пліч-о-пліч. Осіння сесія надала впевненості та мотивації, адже кожна ідея учня — це насіння, з якого зростатимуть нові знання і досягнення.

Щиро дякуємо всім учасникам та наставникам! Ви – приклад непохитної віри у майбутнє, яка допомагає вистояти і рухатися вперед, навіть у найскладніші часи.